piątek, 27 lipca 2012

Jak dbać o przedłużone rzęsy

Witam:-)
Ważnym aspektem noszenia przedłużonych rzęs jest fakt zadbania. Postanowiłam post ten podzielić na trzy części jeśli chodzi o meritum sprawy :-)

1.  Przed założeniem rzęs (pierwsza aplikacja)
Konieczne jest abyście kochane przed zabiegiem dokładnie zmyły makijaż oczu oraz okolice powiek osuszyć przed tłustymi preparatami, ponieważ chodzi tutaj o wiązanie kleju z rzęsą. Jesteście gotowe na zabieg :-) 

Apel do pań mających henne na rzęsach bądź też taki pomysł macie w głowie!

Henna farbuje przez pozostawienie warstwy koloru -  oplata włosa i zanim jej nadmiary zejdą całkowicie z rzęsy naturalnej, mija od 3-6 dni.A całkowita utrata jej z rzęs trwa od 2-3 tygodni.   Więc pamiętajcie żeby przed pierwszą aplikacją nie robić henny. Rzęsy przyklejane są na czarny klej więc  nie ma znaczenia czy macie ciemne czy jasne rzęsy.

2. Kiedy rzęsy są przedłużone i zagęszczone.. Dwa dni po aplikacji rzęs są praktycznie najważniejsze, ponieważ w tym czasie nie wolno używać tłustych kosmetyków (typu kremy, mleczko do demakijażu, nawet tusze do rzęs zawierają tłuste składniki). Twarz najlepiej zmywać płynem micelarnym, tonikiem, żelem (ale tutaj również uważać!). Polecam te: (zdj. na dole)


Rzęsy doklejone mają to do siebie, że można w nich pływać, kąpać się, biegać, skakać, płakać, pocić się ;-), wszystko się zgadza, ale jak wspomniałam, przez dwa pierwsze dni wystrzegać się miejsc ze skrajną temperaturą i wilgotnością typu sauna, basen, unikać kontaktu oczu z wodą podczas kąpieli. Po dwóch dniach jesteśmy w stanie robić to co napisałam powyżej.
Dlaczego tak trzeba?
 Chodzi o wiązanie kleju z rzęsą naturalną. Klej musi mieć czas  ( i po to są te dwa dni)aby mógł związać rzęsę naturalną z doczepioną, żeby efekt utrzymywał się tyle ile powinien czyli około miesiąca. Po tych dniach możemy robić to co do tej pory było dla nas codziennością, ale pamiętamy o nich i nie nadużywamy ich możliwości, bo nic na stałe nie będzie się trzymać, ja ze swoje strony daje gwarancje jeśli ktoś stosuje się do moich zaleceń, rzęsy nawet 5 tyg. będą trzymać się jak powinny.

Rezygnacja z tłustych preparatów.
Do aplikacji dokłądam zawsze szczoteczkę do rozczesywania rzęs, to pomaga ułożyć rzęsy które się wichrują (obracają o 180 stopni) - ale o tym innym razem, dowiecie się czegoś nowego o swoich rzęsach naturalnych ;-) 

i na koniec po 3-4 tyg. uzupełnianie rzęs, zwykle jest to 35%-50 % 

3. Po ściągnięciu rzęs 

 NIE WOLNO USUWAĆ RZĘS NA WŁASNĄ RĘKĘ, typu odrywać palcami, bo zostaniecie z urazem, że więcej nie założycie sobie rzęs.  Do tego jest specjalny Remover, który usuwa rzęsy, nie niszcząc naturalnej powłoki rzęsy klientek. Są dwie opcje pozbycia się rzęs, albo przychodzicie na zabieg usunięcia removerem (koszt 15 zł) i bezpiecznie usuwacie pozostałości po zabiegu, albo te "niedobitki" które wam zostały możecie tuszować, rzęsy a po jakims czasie one same wam odpadną. Tylko Broń Boże nie odrywajcie je same!!

Pielęgnacja rzęs. Świetną sprawą jest olejek rycynowy, polecam go każdym klientkom, sama odbudowałam swoje rzęsy w tydzień. Nakładając na patyczek kosmetyczny i dwa razy dziennie malowałam nim rzęsy, można dodać kilka kropelek do tuszu też świetnie rozwiązanie, koszt olejku w aptece ok. 2zł a efekt naprawde doskonały, przyśpiesza odbudowę rzęsy o 60 % . 

Można też używać specjalnych odżywek do rzęs, ale o tym w innym poście na razie pokaże zdjęcie lidera wsród odżywek:
Revitalash Advanced 
Pozdrawiam, Ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz